EcoSmartSolution™ w Szwecji

Wynajmując maty wejściowe od nas możecie być pewni że wszystko co robimy jest z dokładnie przemyślane jeżeli chodzi o ochronę środkowiska naturalnego!
Zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które oferuje najbardziej przyjazne dla środowiska opcje, wraz z symbolem EcoSmartSolution, który ułatwia klientom rozpoznanie dobrego wyboru.
Oto niektóre z głównych cech naszego rozwiązania EcoSmart:
  • Proces oczyszczania wody – okrągły model biznesowy jak okrągła gospodarka bez odpadów
  • Biotechnologiczny proces prania i czyszczenia mat wejściowych bez detergentów
  • Dostawy autami napędzanymi gazem bio
  • Jesteśmy 100 %-towo niezależni od paliw kopalnych takich jak ropa naftowa, węgiel i gaz ziemny
  • Zamknięty system pralniczy t.z 98% wody krąży wraca do systemu po oczyszczeniu
  • Certyfikat zgodnie z ISO 14001, EMAS i Clean Green

 

EcoSmartSolution

Na dachu naszej największej pralni w Szwecji
mamy panele słoneczne!

To był nieunikniony krok Hr Björkmans w kierunku niezależności od paliw kopalnych a tym samym naszej kontynualnej pracy związanej z ochroną środowiska. Panele słoneczne zapenią nam około 40-60 procent całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną. Pozostałą część zapotrzebowania pokryjemy energia pochodzącą z wiatru i słońca.

Zieloni poprzednicy

Nasza działalność opiera się zasadniczo na okrągłym modelu gospodarki ekonomicznej, w którym łaczymy trwałe, wysokiej jakości produkty wraz z usługą, która pielęgnje i odtwarza jakość produktu. My ten produkt pielęgnujemy i kontrolujemy tak aby mógł spełniać swoje zadanie na okrągło. 
Z tego też powodu zdecydowaliśmy się kontynuować naszą pracę związaną z ochroną środowiska i ustanowić jako pionier standard, nie tylko w branży ale również w środowisku biznesowym.

Częścią naszej pracy było opracowanie specjalnego, na dzień dzisiejszy nagrodzonego, zamkniętego systemu pralniczego, który wykorzystuje cały czas tą samą wodę i energię. Jako pierwsza na świecie firma pralnicza zaczęliśmy używać biotechnologicznych środków czyszczących bez detergentów. Naturalny proces, w którym mikroorganizmy radzą sobie z ciężkim zadaniem, rozkładając brud w sposób nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i natury

 

Jesteśmy uniezależnieni od paliw kopalnych, wykorzystując do procesu prania wyłącznie gaz bio, energię elektryczną z wiatru i słoneczną. Ponadto opracowaliśmy optymalny system dostaw/wymian mat, w którym wszystkie nasze regularne dostawy są realizowane z wykorzystaniem pojazdów napędzanych na gaz bio.

To tylko kilka przykładów z serii działań innowacyjnych szwedzkiej firmy, której udało się zdobyć nagrodę na poziomie Europejskim, EMAS.

Jako pierwsza pralnia na świecie, pierzemy naturalnie z wodą deszczową i wytresowanymi bakteriami!

Oczyszczona woda w zamkniętym systemie pralniczym utrzymuje około 30-35 stopni celsiusza, co znacznie zmniejsza potrzebę ponownego jej podgrzewania. Nawet dawka środków oczyszczających jest zmniejszona o około 60 procent.

Bakterie, których używamy w wodzie do mycia, są tego samego rodzaju, które występują naturalnie w ciekach wodnych. Różnica polega na tym, że są wytresowane, aby zjeść brud który zostaje w wodzie po praniu mat wejściowych. Bakterie karmione są przez nas specjalną dietą raz w tygodniu.

Energia do pralki uzyskiwana jest z gazu bio, który zarówno podgrzewa wodę, jak i zapewnia pracę suszarki. System jest całkowicie zamknięty, co oznacza, że ​​woda krąży w tym samym systemie cały czas. Około 98% wody i energi wraca do procesu prania, reszta paruje. Wodę która wyparowała zastępuje woda deszczowa, którą zbieramy z naszych dużych powierzchni dachowych. Woda deszczowa zbiera się w zbiorniku z dachu poprzez rynny i spusty. Oczyszczona woda z własnej oczyszczlni utrzymuje 30-35 stopni, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na ponowne podgrzewanie wody do prania.


				

Miljövänlig mattvätt av hyrmattor

Naturalnie czyste z biotechnologią!


Nieustannie pracujemy nad wzmocnieniem naszego profilu środowiskowego. W ramach tej inicjatywy, jesienią 2012 roku wprowadziliśmy nową, unikalną metodę prania w naszej pralni.  A mianowicie jako pierwsza na świecie pralnia mat wejściowych zaczęliśmy używać biotechnologicznych środków prania, od małej, wysoko technologicznej firmy Kanadyjskiej o nazwie, Innu-Science.

Tak to funkcjonuje

Na dzień dzisiejszy około 50% wszystkich zasobów ropy wydobywanej ze skorupy ziemskiej zużywane jest do produkcji chemikaliów, które są substancjami czynnymi w tradycyjnych detergentach. Na dłuższą metę jest to niezrównoważony rozwój. Biotechnologia, ze środkami do prania od Innu-Sceince, zamiast chemikali zawiera naturalne mikroorganizmy na przykład bakterie, grzyby i pleśnie, do produkcji substancji reaktywnych, które czyszcą praktycznie całkowicie bez pomocy chemikaliów.

Naturalne enzymy i białka rozkładają się i usuwają tłuszcz i brud, pozostawiając bakterie, które nadal oczyszczają i usuwają nieprzyjemne zapachy. Ten rodzaj bakterii jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i natury.

Środowisko naturalne i nasi klienci są zwycięzcam
Bakterie są najbardziej skuteczne w niskich temperaturach wody. Dlatego też możemy obniżyć temperaturę w wody piorącej. Ponieważ czyszczenie odbywa się również bez użycia chemikaliów, nasza nowa metoda prania ma korzystny wpływ na środowisko naturalne. Ale to nie tylko środowisko jest zwycięzcą, ale także nasi klienci. Nasze testy wykazały, że gdy dywany są myte za pomocą biotechnologii, napięcie powierzchni ulega poprawie. Oznacza to, że dywany mogą wchłaniać więcej płynów. Dla Państwa to duża zaleta. Im więcej brudu i płynu zostanie w matach wejściowych, tym czysciej będą Państwo mieli w swoich lokalach.

 

Lokale dopasowane ….

W 2005 roku przeprowadziliśmy się do Stora Bernstorp poza Malmö do nowego bardzo nowoczesnego, ekologicznego lokalu o powierzchni 1500 metrów kwadratowych gdzie między innymi wmamy łasną stację paliw z możliwością tankowania samochdów dostawczych gazem bio. To jest najnowocześniejsza zautomatyzowana pralnia w południowej Szwecji z licencją Swan.
W 2015 roku zamontowaliśmy panele słoneczne na dachu całego lokalu.

Miljöanpassade anläggningen

Polityka Środowiskowa


Polityka Środowiskoa naszej firmy jest częścią naszych starań aby zająć pierwsze miejsce w branży odnośnie odpowiedzialności za środowisko i  jeżeli chodzi o nasze usługi i produkt jakrównież sposób ich wytwarzania.

Hr Björkmans Entrémattor AB zapewnia iż:

  • przestrzegamy i staramy się być dobrym przykładem jeżeli chodzi o istniejące prawo odnośnie ochrony środowiska.
  • działamy aktywnie zgodnie z ustalonymi celami środowiskowymi, zapobiegając zanieczyszczeniu środowiska poprzez optymalizację transportu, a także efektywne zużycie energii.
  • rozpowszechniamy wiedzę zarówno wśród klientów, pracowników jak i kontrahentów.
  • korzyści dla klienta są zawsze najważniejsze.

Kolejny samochód napędzany biogazem!

Transporterna är vår största miljöpåverkan, därför sker samtliga ordinare leveranser med b
Nasze transporty maja największy wpyw na środowisko, dlatego te wszystkie maty są dostarczane samochodami dostawczymi z napędem na gaz bio.