Wygraliśmy nagrodę na EMAS = ECO MANAGEMENT and AUDIT SCHEME awards 2014

Eco-innovation improving environmental performance

Läs pressmeddelandet på di.se

System zarządzania środowiskiem i audytu środowiskowego UE (EMAS) to instrument polityki dla organizacji, które chcą poprawić swoje wyniki w zakresie ochrony środowiska i gospodarki oraz informować o swoich wysiłkach na rzecz ochrony środowiska. Emas prowadzi do lepszych wyników, większej wiarygodności oraz większej przejrzystości i przejrzystości w zarejestrowanych organizacjach.

Emas Awards została ustanowiona w 2005 r. przez Komisję Europejską w celu podkreślenia wysokiej jakości zarządzania środowiskiem wśród wielu zarejestrowanych organizacji.

Tematem nagrody 2014 jest “Skuteczne innowacje środowiskowe dla lepszej efektywności środowiskowej”. W tym roku nominowano 29 organizacji z 14 krajów europejskich. Zwycięzcy w każdej z sześciu kategorii zostali wybrani przez panel niezależnych ekspertów prowadzony przez Elisę Tondę, szefa działu ds. Biznesu i przemysłu w Uneps (Program środowiska ONZ) Departament Inżynierii, Przemysłu i Ekonomii.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w nowym ratuszu w Hanowerze w Niemczech w związku z wystawą Industrial GreenTec

 

P:LAMSMS 544 KOM DG ENV EMAS Awards 2012Konzept & PlanungTa

Cel,100 % niezależna od paliw kopalnych Skania, Południwa Szwecja w 2020 r.

100procentlogga

Wyzwanie “100% niezależnej od paliw kopalnych Skania 2020” powstało w listopadzie 2009 r., Kiedy przyjęto prace regionalnej komisji ds. Klimatu. Przygotowania, prowadzone przez Region Skania, i wszystkie Zarządy gmin w regionie Skani, i wiele innych osób, były zaangażowane, pokazały poważnie sytuację na całym świecie, ale także możliwość działania na szczeblu lokalnym. Region Skani jako pierwszy podjął wyzwanie i od tego czasu wiele gmin, firm i osób prywatnych dołączyło się do tego. Razem będziemy silniejsi.

Operating in the Green

Kliknij na zdjęcie i przeczytaj o Hr Björkmans Entrémattors pracy środowiskowej opisanej w artykule pod tytułem “Operating in the Green” , Amerykańskiej gazety “Textile Services

Textile service companies continue to enhance their focus on the environment. Carl-Johan Bjorkman, owner/operator of Hr Bjorkmans Entremattor AB, a mat launderer based in Malmo, Sweden, recently converted his company’s mat-washing process to a closed system that holds up to 98% of the water, even after some evaporation.The remaining 2% is replaced with water gathered from a rainwater tank. For its conservation efforts, the company recently was named a winner in the European Eco-Management and Audit Scheme (EMAS) 2104 Awards program.

Skärmavbild 2015-09-15 kl. 09.17.43

Certifikaty

3

CLEAN GREEN – TRSA Certifiering

The addition of HR Björkman brings Clean Green’s total ranks to 39 companies and 84 plants. The certification provides these operations with verified, quantified proof of their effectiveness in reducing their customers’ carbon footprint, validating their sustainability through TRSA authentication of their exemplary water and energy conservation and best management practices for reusing, reclaiming and recycling resources.
Mer information: www.trsa.org


2

EMAS

EMAS wymaga, aby firma lub organizacja co roku zbierały i publikowały wyniki prac związanych z zarządzaniem środowiskiem w audytowanym i zatwierdzonym raporcie środowiskowym.
Więcej informacji jest na portalu: www.emas.se

Hr Björkmans miljöredovisning 2016


1

SP Certifiering

Mer information: www.sp.se

Transport to nasz największy wpływ na środowisko naturalne

Wszyscy nasi serwisanci mają kurs EcoDriving. Jeżdżą tak aby kontynualnie zmiejszyć zużycie paliwa jakrównież wykorzystać środek transportu w jak najlepszy dla środowiska sposób.

ecodriving

Första gången körs sträckan utan EcoDriving-teknik, andra gången körs sträckan med Ecodriving-teknik.

Edukacja podzielona jest na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części praktycznej dwukrotnie wykonuje się tę samą odległość. Odległość to pokonuje się w ruchu miejskim, na drodze wiejskiej i na autostradzi. Po raz pierwszy trasa pokonywana jest bez techniki EcoDriving, po raz drugi natomiast pokonuje się  trasę z techniką – Ecodriving.

Poniżej znajdują się wyniki naszego najnowszego szkolenia EcoDriving (część praktyczna).


Kierowca
Śred.zuż.paliwa
trasa 1
Śred.zuż.paliwa
trasa 2
Śred. pręd.
trasa 1  
Śred. pręd.
trasa 2
Zmiana zuż.pal Zmiana pręd.
1 8,9l/100km 7,7l/100km 43km/h 45km/h 13% zmiejszenie 4,5% zwiększenie
2 9,7l/100km 8,6l/100km 37km/h 35km/h 11% zmiejszenie 5% zwiększenie
3 9,2l/100km 7,9l/100km 40km/h 41km/h 14% zmiejszenie 2% zwiększenie

Więcej informacji o EcoDriving na portalu:  www.ecodriving.com.